84ZOBRAZENÍ

Bábovka

Tři celá vajíčka třeme s 250 g moučkového cukru, pak pomalu přidáváme 250 g hladké mouky s balíčkem prášku do pečiva a 250 ml tekuté šlehačky. Vypracujeme v polotekuté těsto, které vlijem do formy a pečeme při cca 200 stupních cca 40 minut.

Jablečný závin – lístkové těsto

V obchodě koupíme lístkové těsto, vyválíme z něj tenký obdélník (tloušťka cca 3 mm). Posypeme trochou strouhanky. Na ní vysypeme na hrubém struhadle nastrouhaná jablka (cca šest jablek). Posypeme dvěma p. l. cukru a jednou k. l. skořice. Opatrně zavineme. A pečeme v troubě při 180 stupních cca třicet minut.

Jablečný závin

Těsto: 350 g hladké mouky, 50 g cukru krupice, 1 vejce, 150 g másla, 1 lžička oleje, 2-3 lžíce mléka, 1/4 prášku do pečiva, trochu rumu. Z těsta vyválíme placku asi 3 až 5 mm tlustou, na ni vysypeme na hrubém struhadle nastrouhaná jablka (cca šest jablek). Posypeme dvěma p. l. cukru a jednou k. l. skořice. Opatrně zavineme. A pečeme v troubě při 180 stupních cca třicet minut.

Tvarohové řezy

V misce ušleháme šest žloutků, šest p. l. moučkového cukru a dvě p. l. oleje. Přidáme pět p. l. polohrubé mouky a tři p. l. kakaa a pečlivě promícháme. Nakonec přidáme sníh ze šesti bílků. Vylijeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný pekáč. (30 x 40 centimetrů.) Pečeme cca deset minut při 150 stupních.

Krém: 250 g másla se 150 g moučkového cukru a s jedním sáčkem vanilínového cukru vymícháme v hladký krém, do kterého pak vmícháme 500 g tvarohu.

Poleva: Nad horkou vodou rozpustíme a mícháme tři nadrcené tabulky čokolády „Kaštany“ se 100 g Hery a dvěma p. l. kakaa.

Na vychladlý korpus namažeme krém a na něj pak nalijeme a rozprostřeme polevu.

Klausovka

V misce ušleháme pět vajíček, 100 g. moučkového cukru a tři p. l. kakaa. Vylijeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný pekáč (30 krát 40 centimetrů). Pečeme cca deset minut při 150 stupních. Na vychladlý korpus namažeme našlehanou šlehačku (pozor, musíme jí šlehat se stužovačem). Korpus srolujeme v roládu.

Jablečné řezy

Jedno máslo, 150 g moučkového cukru, 400 g polohrubé mouky a tři žloutky smícháme v těsto. Tři čtvrtiny těsta rozválíme v obdélník, který položíme na vymazaný a vysypaný plech. Na těsto klademe pět nahrubo postrouhaných jablíček, 50 g omytých rozinek, podrcené tři p. l. oříšků, dvě p. l. cukru a půl. k. l. skořice. Na násyp přes struhadlo nadrolíme zbytek těsta a vše potřeme sněhem z pěti vajec.

Pečeme cca dvacet minut při 150 stupních.

Makovec

Smícháme 300 g polohrubé mouky, 200 g umletého máku,1/2 sáčku prášku do pečiva, 200 g moučkového cukru, dvě p. l. oleje, přiměřeně mléka, rozemletou skořice, roztlučený hřebíček. Vše smícháme dohromady na středně tuhé těsto, dáme do vymazaného a vysypaného pekáčku.Vložíme do velmi málo vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 180 stupňů.

Kokosový kmen

Smícháme a propracujeme 200 g mletého kokosu, 200 g moučkového cukru, jeden bílek, tři p. l. rumu, 150 g stoprocentního tuku = máslo, tři p. l. drcených piškotů. Z těsta oddělíme dvě poloviny a do jedné vpravíme dvě p. l. kakaa. Těsta položíme na sebe, přitlačíme a uválíme váleček o průměru cca 4 cm, který nakrájíme po ochladnutí na plátky.

Kokosové kuličky

Smícháme 160 g másla, 500 g moučkového cukru, 120 g kakaa a 200 g kokosové moučky a tři celá vejce. Z těsta uválíme kuličky o průměru cca 3 cm, které obalíme v kokosové moučce.

Kefírová buchta

Smícháme tři hrnky polohrubé mouky, dva hrnky krupicového cukru, půl hrnku slunečnicového oleje, tři p. l. kakaa, půl litru kefíru a jedna k. l. jedlé sody. Vlijeme do formy a pečeme při cca 180 stupních přibližně půl hodiny.