64ZOBRAZENÍ

Ingredience:

150 g špaldové mouky
3 vajíčka
75 g rostlinného tuku Alsan Bio (bez mléčných komponent a bez cholesterolu)
sůl
půl velkého hrnku (sójové) smetany (Provamel)
půl velkého hrnku kysané smetany
balení (600 g) mražené zeleninové polévkové směsi bio (i v hypermarketech)
čtvrtka žluté nebo oranžové papriky
lžíce sušené bazalky
strouhaný sýr podle chuti (ementál, ale i třeba parmezánového typu, nebo mix)
pepř

 

Postup:

Těsto i náplň připravujeme nelépe 2 hodiny před pečením. Sójovou smetanu smícháme ve velkém hrnku s kysanou smetanou, důkladně promícháme vidličkou, přikryju potravinářskou fólií a schovám do ledničky.

Zeleninu rozmrazíme. Těsto by se mělo připravovat na vále, ale stačí i mísa. Nejdřív si lehce našleháme jedno vajíčko. Mouku prosijeme na vál, veprostřed vyrobím důlek a naplníme ho vajíčkem, trochou soli a na kousíčky nakrájeným tukem. Všechno dohromady rukama zpracujeme v těsto. Nejlíp se těsto prohněte, když mu dáme několikrát stejnou rozcvičku: z těsta udělám kouli, tu zploštíme na placku a placku znovu spojím v kouli. Takhle „rozcvičené“ těsto zabalíme v kouli do fólie a nechám odpočívat v ledničce.

Asi za dvě hodiny přichází další rozcvička. Na začátek rozehřejeme troubu na 200 stupňů.

Těsto znovu propracuju a nakonec rozválíme na tenkou placku, o pár centimetrů větší, než je průměr středně velké koláčové formy. Placku překlopím do formy a upravím okraje. Je dobré propichovat dno vidličkou.

Nádivka: V míse spojíme smetanu s dvěma vajíčky, rozmraženou zeleninou, solí a lžící bazalky. Barevnou papriku nakrájíme na kratší proužky. Směs vyklopíme do formy, povrch posypu sýrem a navrch naaranžuju proužky papriky. Pak všechno řádně opepříme čerstě umletým pepřem, znovu trochu posypu bazalkou a okraje lehce překlopím ke středu. Hurá do trouby! Pečeme asi 30-40 minut a bavím se tím, jak si okraje koláče vesele bublají:-).