48ZOBRAZENÍ


Milujete sladkosti a zákusky? Nedáte dopustit na božské čokoládové laskominy? A co si dát slavný Sacherův dort. Má dlouhou historii spojenou s rakouskou monarchií.

Delikátní směs čokolády a meruňkové marmelády stvořil v roce 1832 teprve šestnáctiletý Franz Sacher. Byl učněm druhého ročníku na dvoře knížete Metternicha. I on měl mlsný jazýček a sladká dobrota mu ihned zachutnala. Jeho šéfkuchař měl upéct zajímavý dezert pro významné hosty, ale onemocněl. To byla příležitost pro mladíka Franze Sacher. A dort Sacher byl na světě! Čokoládový dort, poleva a meruňková marmeláda. Přesně takový je Sachr dort. V lepších podnicích se podává s jemnou šlehačkou na dezertním talířku. Jeho syn tuto sladkost ještě vylepšil.

 Dnes je Sacher dort znám po celém světě. A nejlépe chutná ve Vídni! Zastavte se v centru Vídně u slavného Hotelu Sachr. Zde najdete i cukrárnu, kde si můžete zakoupit dort v několika velikostech. Sedněte si, dejte si kávu a ochutnejte božskou manu. Sacher dort má patent na speciální tajnou směs na výrobu. Dnes nabízí sachr dort cukrářské podniky po celém světě. Ale na ten pravý Sacher dort si zajeďte do Vídně. Diskuze k článku Sacher dort - delikátní pochoutka z Rakouska